Mieszkania Gdańsk – nowe trendy cz.3


Kuchnie połączone z salonem od wielu lat cieszy się popularnością. Klienci szukają w biurze nieruchomości właśnie takich ofert. Najczęściej kuchnia umieszczona w dalszej części pokoju od okna. Ładna zabudowa dostosowana do wystroju salonu sprawia, że wtapia się ona w pozostałą część pomieszczenia.

Jednocześnie bałagan, który powstaje podczas przygotowywania potraw jest mało widoczny. Kuchnia nie oddzielona od salonu szybą lub innymi materiałami. Zapachy, które powstają podczas gotowania z łatwością przenoszą się do pozostałych pomieszczeń. W związku z tym, popularne stały się wydajne okapy. Pochłaniają one wydostające się z kuchni zapachy. 

Nieruchomości Gdańsk

W ostatnim czasie pojawiły się na rynku pierwotnym oferty mieszkań z nowatorskimi rozwiązaniami. Kuchnia połączona z salonem została umieszczona koło okna. Prawdopodobnie nowatorskie rozwiązanie, może okazać się bardziej praktyczne. Bez wątpienia bezpośredni dostęp kuchni do okna może mieć kilka zalet.

biuro nieruchomości Gdańsk
nieruchomości Gdańsk

Z jednej strony umożliwi szybkie pozbycie się zapachów wydostających się podczas gotowania, z drugiej będzie ona bardzo jasna. Bezsprzecznie wpadająca do wnętrza duża ilość promieni słonecznych spowoduje, że będzie bardzo jasno podczas przygotowywania posiłków. Stół umieszczony obok kuchni blisko okien balkonowych sprawi, że będzie to miejsce wygodne i z łatwym dostępem do balkonu.

Bez wątpienia przedłużony do samego okna blat roboczy powiększy przestrzeń do przygotowywania posiłków. Przeniesienie telewizora i sofy w głąb pokoju szczególnie w słonecznych mieszkaniach spowoduje, że wypoczynek będzie przyjemniejszy. Do wnętrza dostaje się latem sporo ciepła, wewnątrz w miejscu bardziej oddalonym od okien jest chłodniej.

Agencja nieruchomości Gdańsk

Zbyt duża ilość słońca przedostająca się do wnętrza utrudnia oglądanie telewizji. Dlatego takie rozwiązanie może okazać się bardziej trafionym i praktycznym pomysłem. Biura nieruchomości nie mają w swojej ofercie dużo ofert z takimi rozwiązaniami. Nową aranżację wnętrz proponują firmy deweloperskie wprowadzając na rynek nowe mieszkania.

Z czasem dowiemy się, czy nowatorskie pomysły związane ze zmianą położenia kuchni w małych mieszkaniach sprawdzą się i czy będą niepraktyczne. Niewątpliwie umieszczenie kuchni w centralnym miejscu wymusi na lokatorach dbanie o jej czystość

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij