Gdańsk nieruchomości – gorące lato w mieszkaniu cz.1


Gdańsk nieruchomości – gorące lato w mieszkaniu cz.1

Duże okna w mieszkaniu to bez wątpienia atut. Wpada przez nie dużo światła dziennego. W mieszkaniu jest jasno i przyjemnie. Z pewnością oglądając nieruchomość przed jej zakupem duże, przestronne okna często decydują o ostatecznej decyzji klienta o zakupie nieruchomości. Agenci z biura nieruchomości w Gdańsku zauważają, że mieszkania z dużymi oknami sprzedają się lepiej. Klienci, którzy zakupili mieszkanie od jesieni do wiosny często nie mieli okazji spędzić w nim lata. Bez wątpienia gorące lato może dać się we znaki nowym właścicielom.

Biura nieruchomości Gdańsk

Pomimo tego, że lato w Polsce trwa zaledwie trzy miesiące, z czego może dwa miesiące mogą być bardzo ciepłe. Przez duże okna do mieszkania wpadają gorące promienie słoneczne i mocno nagrzewają wnętrze. Wielu właścicieli mieszkań przekonało się, że takie mieszkania trzeba dodatkowo chłodzić. Organizm człowiek najlepiej funkcjonuje w temperaturach od 18-22 stopni Celsjusza. Bez wątpienia kiedy nadchodzą upały w mieszkaniu temperatura znacznie podnosi się. Termometr potrafi pokazać ponad 30 stopni. Bezsprzecznie tak wysokie temperatury są niebezpieczne szczególnie dla dzieci i osób starszych.

agencja nieruchomości Gdańsk
biuro nieruchomości Gdańsk

Piękne mieszkanie z dużymi oknami trzeba latem zabezpieczyć przed ciepłem. Jednym ze sposobów jest zamontowanie klimatyzacji. W biurze nieruchomości w Gdańsku trafiają się oferty nieruchomości, w których właściciele wcześniej zamontowali klimatyzację. Najczęściej sprzedając mieszkanie pozostaje ona na wyposażeniu. Mieszkania z zamontowaną klimatyzacją cenowo nie odbiegają od pozostałych ofert. Agenci nieruchomości z Gdańska zauważają, że dodatkowe elementy wyposażenia, poprawiające komfort życia mieszkańców mają niewielki wpływ na ostateczną jego cenę. Ważny jest cały wygląd mieszkania i udogodnienia w nim zastosowane. Sama klimatyzacja nie ma na cenę większego wpływu. Pomimo tego, że jej montaż sporo kosztuje.

Agencje nieruchomości Gdańsk

Wybierając klimatyzację właściciel mieszkania przede wszystkim powinien zapoznać się z przepisami obowiązującymi na terenie całego bloku. Zarządca nieruchomości mógł wcześniej wprowadzić regulamin określający zasady montażu klimatyzacji w mieszkaniach. Zasady mogą szczegółowo określać na jakie modele klimatyzacji zarządca nieruchomości może wydać zgodę a jakich nie należy montować. Ponieważ chęć zakupu i montaż klimatyzacji musi zostać zgłoszona do zarządcy nieruchomości. Wiąże się to przede wszystkim z hałasem.

Zarządca na montaż klimatyzacji musi wyrazić zgodę. Dlatego, że ograniczenia wiążą się z hałasem, zarządca zapewne wyda zgodę na klimatyzację, która nie robi zbyt dużego hałasu i korzystanie z niej nie zakłóca spokoju sąsiadów. Zgłoszenie do zarządcy dotyczy montażu klimatyzacji z jednostką zewnętrzną. Ponieważ powinna ona zostać umieszczona na zewnętrznej stronie budynku. Najczęściej jednostkę zewnętrzną umieszcza się na balkonie, jeżeli mieszkanie go posiada. W sklepach z klimatyzacjami coraz częściej pojawiają się modele bez jednostki zewnętrznej. Taki rodzaj klimatyzacji umieszcza się po wewnętrznej stronie ściany zewnętrznej. Klimatyzacja bez jednostki zewnętrznej nie wymaga zgłoszenia do zarządcy. W biurze nieruchomości w Gdańsku możemy znaleźć takie oferty. Bez wątpienia szybko znajdują nowych właścicieli.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij