Rynek nieruchomości po pandemii cz.1


Pandemia COVID-19 spowodowała duże zmiany w rozwoju gospodarczym. Niektóre branże zaczęły się intensywnie rozwijać inne są na granicy bankructwa. Branża turystyczna i gastronomiczna przeżywa najtrudniejszy okres. Ile z firm przetrwa i będzie mogło nadrobić straty trudno przewidzieć. Branża logistyczna i sklepy internetowe rozwijają się bardzo szybko.

W związku z tym, że sytuacja ekonomiczna nie jest dobra, Rada Polityki Pieniężnej znacznie obniżyła stopy procentowe. Niskie raty kredytów hipotecznych mają zachęcić do zakupu własnego mieszkania. Bez wątpienia lokaty są nieopłacalne.  Specjaliści mówią już o ujemnych stopach procentowych oszczędności gromadzonych na lokatach bankowych. Klienci szukają mieszkań w celach inwestycyjnych.

Pracownicy biura nieruchomości w Gdańsku poszukują dla klientów małych mieszkań. Kawalerki i mieszkania dwupokojowe cieszą się największym zainteresowaniem. Takie mieszkania szybko znikają z oferty biur nieruchomości. Ceny mieszkań w Gdańsku rosną. Trudno przewidzieć  jaką ostatecznie cenę za metr kwadratowy osiągną.

Inwestycja w nieruchomości w dłuższej perspektywie czasowej zawsze była pewna i opłacalna. Ceny nieruchomości w krótkich okresach mogły obniżać się, jednak na przestrzeni kilkudziesięciu lat widać, że ceny stale rosną. Analitycy rynku nieruchomości uważają, że ceny nadal będą rosły.

Mieszkania w dużych miastach Europy Zachodniej są bardzo drogie. Ich cena znacznie przekracza możliwości finansowe osób samotnych i młodych rodzin. Zmuszeni są oni do wynajmowania ich od właścicieli. Mieszkania zakupione w dobrej cenie w celach inwestycyjnych przynoszą wymierne zyski.

Biuro nieruchomości w Gdańsku

przygotowuje oferty sprzedaży mieszkań. Uwzględnia w nich lokalizację najlepszą ze względu na wynajem. Pracownicy biura nieruchomości wiedzą w jakich lokalizacjach najemcy szukają mieszkań. Gdańsk jest miastem turystycznym dlatego bardzo dobrze sprawdzają się mieszkania na wynajem krótkoterminowy. Położenie Gdańska nad morzem jest dodatkowym atutem lokalizacji. Mieszkanie z dobrym dojazdem na plażę i do ciekawych miejsc w Gdańsku i Trójmieście może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij