Nieruchomości Gdańsk. Wynajmy cz.3


Nieruchomości Gdańsk. Wynajmy cz.3

Wynajem mieszkania dla studentów czy rodziny? Jaki lokator jest bezpieczny dla właściciela nieruchomości?  Czy studenci nie zniszczą mieszkania, czy będą niewypłacalni a może lepsza byłaby rodzina? Może jednak rodzina będzie bardziej problematycznym lokatorem? Takie i podobne pytania zadają sobie właściciele nieruchomości. Biuro nieruchomości w Gdańsku spotyka się z różnymi sytuacjami.

Biuro nieruchomości Gdańsk

Prawo lokatorskie w ostatnich latach zmieniło się na korzyść lokatorów, nie chroniąc właścicieli nieruchomości.  W takiej sytuacji wynajem dla studentów wydaje się być bezpieczniejszy od wynajmu całego mieszkania jednej rodzinie. Coraz częściej agenci nieruchomości obserwują wynajmowanie mieszkania na pokoje dla różnych osób. Właściciel mieszkania zawiera umowy najmu na każdy pokój osobno z możliwością współużytkowania części wspólnych, takich jak łazienka czy kuchnia.

biuro nieruchomości Gdańsk

Ma on w każdej chwili dostęp do mieszkania i nie ma obawy, że trafi na lokatorów, którzy zamkną się w nim, nie będą opłacać czynszu i jednocześnie nie będą chcieli się z niego wyprowadzić. W takiej sytuacji najbezpieczniejszy jest wynajem okazjonalny. Nie ma potrzeby zawierać takiej umowy ze studentami. Najczęściej wynajmują oni mieszkanie tylko na rok akademicki a latem wracają do swoich rodzinnych domów.

W przypadku znalezienia dobrych lokatorów, można wynajmować mieszkanie przez kilka lat. Studia trwają od 3, 3,5 do 5 lat. W okresie wakacyjnym biuro nieruchomości może pośredniczyć w wynajmie mieszkania dla turystów przyjeżdżających do Gdańska. Wynajem mieszkania dla studentów nie wiąże się z większym ryzykiem niż wynajem dla małżeństwa czy rodziny.

Biura nieruchomości Gdańsk

Biuro nieruchomości w Gdańsku udziela szczegółowych informacji w jaki sposób najbezpieczniej wynająć własną nieruchomość. Pomaga przygotować umowy, zaprezentować mieszkanie, umówić strony transakcji. Profesjonalna pomoc w wynajmie mieszkania prowadzona przez doświadczonych agentów nieruchomości to większe bezpieczeństwo dla właścicieli. Wynajem mieszkania jest korzystny i opłacalny pod warunkiem zawarcia odpowiednich umów z lokatorami. Biuro nieruchomości posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w wynajmie mieszkań studentom i wynajmie okazjonalnym.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij