Mieszkanie w nowym bloku czy w kamienicy?


Mieszkanie w nowym bloku czy w kamienicy?

W biurach nieruchomości w Gdańsku znajdują się oferty mieszkań nowoczesnych zlokalizowanych na nowych osiedlach. Mieszkania najczęściej urządzone są nowocześnie, z pewnością znajdują się w nich specjalnie urządzone pokoiki dziecięce. Pośrednicy nieruchomości w Gdańsku prezentują także piękne mieszkania w kamienicach w centrum Gdańska. Bez wątpienia mieszkania w starszym budownictwie mają nieco inny styl. Nawet jeżeli urządzane są przez młode osoby, starają się one zachować elementy ozdobne kamienicy.

Agencje nieruchomości Gdańsk

Coraz więcej osób interesuje się mieszkaniami w starszym budownictwie ze względu na ich walory estetyczne. Kamienice budowane przed wojną często mają niepowtarzalny charakter. W biurze nieruchomości w Gdańsku można znaleźć ciekawe oferty. Bez wątpienia nie zdarzają się one często. Szczególnie dotyczy to mieszkań zadbanych i gustownie urządzonych. Młodym osobom często nie przeszkadza brak windy. Chwalą niepowtarzalny charakter i styl starego budownictwa. W biurze nieruchomości w Gdańsku zdarzają się bardzo ładne mieszkania z dobrze współpracującą wspólnotą mieszkaniową.

biuro nieruchomości w Gdańsku

W takim bloku dobrze się mieszka, ponieważ wszyscy się znają. Często budynek jest wyremontowany, wejście jest tylko i wyłącznie przez bramę z domofonem a na dziedzińcu jest urządzony plac zabaw. Współczesne przedwojenne bloki nie przypominają często tych sprzed 20 lat. Mieszkania w kamienicach najczęściej są wysokie, niektóre osoby decydują się na zrobienie przynajmniej w jednym pokoju antresoli. Urządzają na niej sypialnię. Mieszkania takie są unikalne, niepowtarzalne i najczęściej podobają się osobom, które lubią oryginalne wnętrza.

Z pewnością w zadbanych kamienicach można znaleźć piękne nieruchomości. Dodatkowym atutem mieszkania w kamienicy jest jej odległość od centrum miasta. Najczęściej są one zlokalizowane praktycznie w samym centrum miasta. Pośrednicy nieruchomości coraz częściej prezentują takie mieszkania młodym osobom, które chcą mieszkać blisko miejskich atrakcji i nie tracić czasu na dojazdy. Mieszkania w centrum mają dużo plusów, szczególnie dla osób aktywnych. Remonty ulic i budowa ścieżek rowerowych zachęcają do mieszkania w centrum.

Biura nieruchomości w Gdańsku

Młode osoby często jeżdżą do pracy na rowerach lub komunikacją miejską. Z centrum można dojechać praktycznie wszędzie. Dobrze rozwinięta infrastruktura i centralne położenie sprawia, że do każdego miejsca w mieście bez większych problemów dojedziemy. Mieszkanie w centrum Gdańska to także obniżenie kosztów związanych z utrzymywaniem samochodu. Bliska odległość do dworca PKP i PKS sprawia, że mieszkańcy centrum nie mają większego problemu z podróżami, pomimo tego, że wiele osób rezygnuje z własnego samochodu. Coraz więcej osób z roku na rok stara się żyć ekologicznie i ekonomicznie.

Szczególnie dotyczy to osób, które jeszcze nie mają dzieci. Mieszkania w kamienicy dość często są duże i przestronne.  Wiąże się to z dużymi opłatami za ich ogrzewania. Dlatego na takie mieszkanie mogą pozwolić sobie coraz częściej osoby dobrze zarabiające. Starsze osoby, które do tej pory mieszkały w kamienicy zaczynają szukać tańszych rozwiązań. Ze względu na duże koszty utrzymania często myślą o zamianie dużej nieruchomości na mniejszą i tańszą w utrzymaniu. Pracownicy profesjonalnego biura nieruchomości w Gdańsku mogą w tym pomóc.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij