Mieszkania Gdańsk – nowe trendy cz.2


Kuchnia połączona z salonem pojawiła się w latach 90-tych. Chcąc powiększyć optycznie przestrzeń kuchnię instalowano w salonie, ale nie oddzielano już jej szybą. Pomimo tego, że było to nowatorskie rozwiązanie, zyskało dużą popularność i akceptację klientów.

Obecnie klienci

biura nieruchomości w Gdańsku

jeżeli nie zamierzają wynajmować mieszkania szukają takich rozwiązań. Bez wątpienia kuchnia połączona z salonem daje poczucie większej przestrzeni i ustawności. Większa przestrzeń sprzyja przygotowywaniu posiłków przez całą rodzinę. Dzieci chętnie angażują się w gotowanie wzorując się na popularnych programach kulinarnych.  

Moda na gotowanie spowodowała, że kuchnia przestała być miejscem kojarzącym się tylko i wyłącznie z ciężką pracą. Szczególnie w małych mieszkaniach połączenie kuchni z salonem miało cel. Mieszkania tak zaplanowane nie były już tak ciasne dla rodziny z dziećmi. Życie przeniosło się do większej wspólnej przestrzeni.

Wcześniejsze rozdzielenie ścianami kuchni powodowało, że pomieszczenia były małe. W kuchni w małym mieszkaniu mieściła się jedna maksymalnie dwie osoby. Trudne było wspólne przygotowywanie posiłków. Zmiana stylu życia, moda na spędzanie wspólnego czasu z dziećmi spowodowała zmianę mody w zakresie wystroju wnętrz.

Agencja nieruchomości Gdańsk

Klienci mając do dyspozycji większą przestrzeń zaczęli zapraszać gości także do małych mieszkań. Moda na burzenie ścian i powiększanie pomieszczeń nadal trwa. Klienci szukający mieszkań w biurze nieruchomości w Gdańsku często już podczas prezentacji deklarują wyburzenie jednej lub kilku ścian, aby powiększyć optycznie przestrzeń.

W niewielkich mieszkaniach planują postawienie stołu, przy którym rodzina spożywałaby wspólnie posiłki i grała w gry planszowe. Moda na wspólne spędzanie czasu od lat nie zmienia się. Modne stało się także zapraszanie gości na posiłek i granie. Goście spędzają praktycznie cały czas przy stole.

W latach 80-tych modne były składane ławy. W razie potrzeby można było rozłożyć. Obecnie w dużych pokojach i salonach ustawia się wygodne stoły. Połączenie kuchni z salonem daje dodatkowe metry przestrzeni. W małych mieszkaniach ma to szczególne znaczenie.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij