Nieruchomości Gdańsk, a home staging cz.3


Home staging to zabiegi przygotowujące mieszkanie do sprzedaży lub wynajmu. W poprzednich częściach zostały opisane drobne poprawki, które warto zastosować aby mieszkanie sprzedało się szybko i w dobrej cenie. Agenci nieruchomości doskonale znają rynek mieszkaniowy, wiedzą jakie oferty znajdują się na rynku i w jakich cenach.


Biuro nieruchomości w Gdańsku posiada w swojej ofercie bardzo dużo ofert w różnych lokalizacjach, o różnym standardzie i różnych cenach.

Wartość mieszkania zależy od wieku budynku, położenia, dostępu do infrastruktury, terenów rekreacyjnych oraz standardu mieszkania. Agenci nieruchomości wiedzą w jakich dzielnicach mieszkanie można sprzedać w bardzo dobrej cenie  a w jakiej mimo bardzo wysokiego standardu mieszkania nie uzyska się zbyt wysokiej ceny. Dlatego warto skorzystać z fachowej wiedzy biur nieruchomości, którzy mogą zachęcić właściciela nieruchomości do zrobienia w mieszkaniu większego remontu w celu uzyskania korzystniejszej ceny. Mieszkanie może znajdować się w bardzo dobrej lokalizacji, poszukiwanej przez klientów jednak stan techniczny lokalu zniechęca i powoduje, że cena za nie musiałaby być bardzo atrakcyjna.

Dokonanie większych remontów może się jednak opłacić i przyspieszyć sprzedaż.

Klienci najczęściej szukają mieszkań, których nie będą musieli od samego początku remontować. Poszukują mieszkań nowoczesnych, świeżo wyremontowanych i gotowych do zamieszkania. Jeżeli w mieszkaniu są stare okna, na tyle zniszczone, że nie można ich prostymi zabiegami doprowadzić do lepszego stanu warto pomyśleć o ich wymianie na nowe. Zainwestowane środki bardzo szybko mogą się zwrócić w postaci wyższej ceny za nieruchomość. Obok okien klienci bardzo zwracają uwagę na podłogi. Jeżeli można ją wycyklinować, dokładnie umyć lub pomalować to warto to zrobić. Jednak jeżeli nie jest to możliwe wymiana na nową może tak samo jak w przypadku wymiany okien zwiększyć wartość nieruchomości. W pierwszej chwili wydaje się, że pomysł wymiany okien i podłóg na nowe jest nierozsądny, ponieważ remontuje się dla nowych lokatorów jednak klienci doskonale wiedzą, że wymiana tych elementów jest dość droga i często woleliby nie zajmować się tym od razu po zakupie nowego mieszkania.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij