Gdańsk ceny nieruchomości cz. 2


Biura nieruchomości w Gdańsku od ponad roku oferują najwyższe od kilku lat ceny za metr kwadratowy mieszkań, pochodzących z rynku wtórnego. Fakt ten powoduje, że za średniej wielkości mieszkanie w tym mieście, jakie może zaoferować agent nieruchomości trzeba obecnie zapłacić nawet 456 000 złotych.

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w górę

Czynników powodujących podwyżki cen mieszkań z rynku wtórnego, jakie oferowane są przez agencje nieruchomości jest wiele. Jednym z nich jest między innymi fakt, że od 2016 roku, można zauważyć jeden z najszybszych w historii wzrostów płacy minimalnej w naszym kraju. W wyniku tego siła nabywcza złotówki spada, a to z kolei przekłada się na wzrost cen na rynku nieruchomości. Kolejnym czynnikiem jest fakt, że w Polsce po prostu zaczyna brakować mieszkań. Coraz większa ilość osób może pozwolić sobie na zakup nowego lokum nie tylko na kredyt, ale i za gotówkę, a to z kolei jest powodem tego, że nieruchomości zaczyna brakować. Odwieczne prawo popytu zaczyna sprawiać, że średnia cena za metr kwadratowy mieszkań, jakie proponuje agent nieruchomości w Gdańsku, zaczyna oscylować w okolicach w niektórych przypadkach nawet 10 000 złotych.

Intensywny rozwój Gdańska nie pozostaje także bez znaczenia, jeśli chodzi o sytuacje na rynku wtórnym mieszkań. Nowo powstające miejsca pracy, prężnie rozwijająca się infrastruktura biurowa oraz duża ilość oferowanych przez miasto rozrywek przekłada się na zwiększony wzrost zainteresowania tą nadmorską miejscowością.

Oferta biura nieruchomości, a ceny

Zauważalny wzrost cen mieszkań na rynku wtórnym skłania do przemyśleń czy i kiedy ich ceny zaczną wreszcie spadać. Wiadomość dla przyszłych kupujących nie jest jednak optymistyczna. Wzrost cen w porównaniu z ubiegłym rokiem wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie. Co więcej, dzieje się tak nie tylko w Gdańsku, ale i innych polskich miastach. Na razie nic także nie zapowiada tego, aby wartości nieruchomości miały się przynajmniej ustabilizować na jednym poziomie.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij