Biuro nieruchomości Gdańsk – mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej cz. 2


Kontynuujemy temat mieszkania dla osoby niepełnosprawnej. Nasze biuro nieruchomości w Gdańsku zwróci uwagę w poszukiwaniu mieszkania dla osoby niepełnosprawnej na wszystkie niezbędne elementy.

Jeżeli klient posiada własny samochód i chciałby parkować blisko miejsca, w którym mieszka w pobliżu muszą znajdować się tzw. niebieskie koperty przeznaczone dla osób niepełnosprawnych ruchowo, które mają orzeczenie o niepełnosprawności. W chwili obecnej deweloperzy muszą przestrzegać przepisów i budując nowe inwestycje są zobowiązani do  przygotowania specjalnych parkingów dla osób niepełnosprawnych. Powinny się one znajdować blisko wejść do budynku i jednocześnie posiadać odpowiednie rozmiary: szerokie na co najmniej 3,6 m, a długie na 5 m.

Miłym wyzwaniem dla biura nieruchomości jest znalezienie mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego lub pierwotnego spełniającego wiele obostrzeń dotyczących dostępu i swobody poruszania.

Dodatkowo śmietnik – powinien umożliwiać korzystanie z niego, także osobom starszym oraz o ograniczonych możliwościach ruchowych. Jeżeli budynek nie posiada zamontowanej windy deweloper  powinien zainstalować urządzenie umożliwiające seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami dotarcie do pierwszej kondygnacji oraz garażu podziemnego.

Dodatkowo biuro nieruchomości zwróci uwagę na detale. Stanowiska postojowe w garażu, przeznaczone dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne, powinny mieć zapewniony dojazd na wózku inwalidzkim z drogi manewrowej do drzwi samochodu co najmniej z jednej strony, o szerokości nie mniejszej niż 1,2 m.  Stanowiska postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne, należy sytuować na poziomie terenu lub na kondygnacjach dostępnych dla tych osób z pochylni.

Biuro nieruchomości sprawdzi szczegółowe aspekty rozwiązań dla osób niepełnosprawnych.

Dobrze, żeby osoba niepełnosprawna mogła łatwo przemieszczać się miedzy kondygnacjami. Jeżeli w budynku jest zamontowana nowoczesna cichobieżna winda powinna ona umożliwić osobie niepełnosprawnej dotarcie z garażu na wszystkie piętra w budynku. Minimalne wymiary windy to 1,1 m szerokości i 1,4 m długości. Poręcze powinny znajdować się na wysokości 0,9 m, zaś panel obsługi dźwigu na wysokości od 0,8 m do 1,2 m.

Skrzydła okien, świetliki oraz nawietrzaki okienne, wykorzystywane do przewietrzania pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi, powinny być zaopatrzone w urządzenia pozwalające na łatwe ich otwieranie i regulowanie wielkości otwarcia z poziomu podłogi lub pomostu, także przez osoby niepełnosprawne, jeżeli nie przewiduje się korzystania z pomocy innych współużytkowników.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij