Cegły, stal i szkło


Nieruchomości to nie tylko cegły, stal i szkło

Może w mniejszym stopniu dotyczy to rynku pierwotnego gdzie tak na dobrą sprawę dopiero ta konstrukcja z przysłowiowych cegieł, szkła i stali będzie zasilana emocjami przyszłych właścicieli, bo raczej nie jesteśmy w stanie określić emocji, które towarzyszyły budowniczym i inwestorom przy budowie nieruchomości, no chyba że mamy szczęście kupować nieruchomość w małej inwestycji, w której sam inwestor również chce zamieszkać.

Rynek wtórny nieruchomości

Na rynku wtórnym jest zupełnie inaczej – nieruchomości to ludzie, ich wspomnienia i emocje związane z danym miejscem.

Rynek wtórny to przede wszystkim ludzie, których jako pośrednik ds. nieruchomości mogę spotkać codziennie, z którymi mogę rozmawiać, usłyszeć historie życia, poznać hobby, zawód, który czasami z mojego punktu widzenia mógłby być niesamowitym hobby.

Pierwszą umowę na własny rachunek podpisałem z fantastyczną osobą, miłośnikiem żeglarstwa i gór. Z radością i lekką zazdrością śledzę na FB relacje z wypraw żeglarskich Pana Tomka. Tą nieruchomość kupiła cudowna Pani Asia, niesamowicie pozytywna, do tej pory mamy kontakt, zrealizowaliśmy razem jeszcze jeden temat sprzedaży a nasza współpraca owocuje  dalszymi rekomendacjami i kolejnymi nieruchomości, których sprzedażą się zajmuje.  I można by tak dalej wymienić – w tym wszystkim chodzi o to że cudownie jest mieć szczęście do ludzi, z którymi się pracuje.

A praca pośrednika ds. nieruchomości daje komfort wyboru, z którego warto korzystać – nie musimy przecież współpracować ze wszystkimi. Pośrednik z klientem wybierają się w średnio rzecz biorąc kilkumiesięczną podróż, której celem jest sprzedaż lub kupno nieruchomości. Oczywiście działa to również w drugą stronę, klienci wybierają sobie takich pośredników, z którymi będzie im najlepiej ruszyć w tą drogę.

Dla mnie praca w nieruchomościach to przede wszystkim praca z ludźmi, ich emocjami, potrzebami i wspomnieniami – nieruchomość jest tłem, pretekstem do tej współpracy i niesamowitą możliwością poznawania wspaniałych i interesujących osób.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij