Nieruchomości Gdańsk, a home staging cz.2


Po naprawieniu drobnych usterek i pomalowaniu ścian na kolor neutralny, najlepiej biały, beżowy lub jasnoszary warto obejrzeć dokładnie mieszkanie. Co widzimy po wejściu do niego, czy graciarnię czy raczej miejsce jasne i przestronne. Warto usunąć z niego duże kwiaty i niepotrzebne meble.

Agencja nieruchomości w Gdańsku

pomoże w wybraniu mebli, które powinny zostać, a które należałoby usunąć. Dotyczy to szczególnie małych mieszkań, które bywają przez właścicieli bardzo zagracone. Sprawiają wówczas wrażenie jeszcze mniejszych niż w rzeczywistości są.

Biura nieruchomości przyciągają klientów, którzy szukają dobrych ofert, dobrej ceny za jak największy metraż. Bardzo trudno to wykonać jeżeli cena za metr kwadratowy jest dość stała w danej lokalizacji Gdańska.

Można jedynie to uzyskać tworząc wizualnie większą przestrzeń. Dokładne umycie i odsłonienie okien, czyli zdjęcie firan i zasłon, zdjęcie z parapetów kwiatów może znacznie rozjaśnić pomieszczenia.

agencja nieruchomości Gdańsk
agencja nieruchomości Gdańsk

Agent nieruchomości może zwrócić uwagę na to w jaki sposób położony jest budynek i kiedy jest w mieszkaniu najjaśniej. Dobrze, aby klienci oglądali mieszkanie kiedy jest w nim jasno i dociera naturalne światło. Oprócz umycia okien mieszkanie trzeba dokładnie posprzątać, odkurzone, starte kurze, szczególnie w miejscach gdzie kurz się najczęściej gromadzi, czyli za drzwiami, na parapetach, na meblach. Podłogi najlepiej umyć środkiem czystości o świeżym niezbyt intensywnym zapachu.

Nieruchomości Gdańsk

Podsumowując, jasne przestronne mieszkanie, bez zbędnych mebli zapamiętamy na dłużej. Mieszkanie odświeżone, pomalowane i bez usterek na pewno weźmiemy pod uwagę podejmując ostateczną decyzję o zakupie nieruchomości.   Z podłóg warto zdjąć dywany, chodniki, wykładziny  i jeżeli to możliwe odsłonić podłogi. Z jednej strony zabieg ten optycznie powiększy metraż mieszkania, pozbędziemy się zapachów, które często wnikają w dywany i wykładziny oraz łatwiej będzie utrzymać w mieszkanie  czystość.

Kolejnym ważnym zabiegiem, który nie kosztuje wiele a jest bardzo skuteczny to pozbycie się bibelotów, drobnych szpargałów, które często trzymane są na komodach, ścianach i półkach. Są one charakterystyczne dla lokatorów, często wskazują na zainteresowania i hobby. Poprzez zagracenie mieszkanie może wydawać się mniejsze, mało pojemne i nieustawne.

Zbyt duża ilość drobiazgów, może pomniejszyć optycznie mieszkanie i sprawiać wrażenie nieporządku lub graciarni. Warto usunąć bibeloty i drobiazgi na czas prezentacji mieszkania. Agenci nieruchomości z dobrego biura nieruchomości w Gdańsku są w stanie pomóc w wyborze przedmiotów do schowania.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij