Mieszkanie w Gdańsku z rynku wtórnego cz.3


  • Ten artykuł to 3 cz. cyklu: Mieszkanie w Gdańsku z rynku wtórnego
  • Zapraszamy do zapoznania się z treścią poprzednich
  • Zobacz inne artykuły opisujące funkcjonowanie pod różnym kątem biura nieruchomości w Gdańsku oraz rynku nieruchomości Gdańsk

Mieszkania dostępne na rynku wtórnym są gotowe do zamieszkania od zaraz. Nawet jeśli standard i ich wystrój nie do końca odpowiadają nowemu najemcy mogą być bardzo dobrą ofertą dla osób nie posiadających zbyt dużej dostępnej gotówki.

Remont, zmianę wystroju można w takim mieszkaniu zaplanować w późniejszym terminie.

biuro nieruchomości gdańsk
biuro nieruchomości Gdańsk

Po zakupie mieszkania można nieco odetchnąć, zebrać siły i oszczędności aby dobrze się do takiego remontu przygotować.

W każdym mieszkaniu co pewien czas trzeba zrobić większy remont.

Z pewnością niewielka zmiana wystroju, odmalowanie ścian na modne kolory, zrezygnować z pewnych elementów wyposażenia niewiele kosztuje. Za nieduże pieniądze można zmienić wygląd mieszkania. Mieszkania co kilka lat dobrze jest nieco odświeżyć, odmalować, unowocześnić. Bez wątpienia w każdym mieszkaniu czy to z rynku pierwotnego czy wtórnego właścicieli nieruchomości czeka co kilka lat remont.

Biuro nieruchomości w Gdańsku

…jest w stanie pomóc oszacować koszty takiego remontu. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego od razu po jego zakupie trzeba mieszkanie doprowadzić ze stanu deweloperskiego do tzw. pod klucz. Oznacza to bardzo często dość duży wydatek.

Gdańsk biuro nieruchomości
Gdańsk biuro nieruchomości

W mieszkaniu z rynku wtórnego koszty remontu można lepiej zaplanować. Mieszkając już w lokalu zebrać oszczędności, przemyśleć dokładnie zmiany. Bez wątpienia jest na to więcej czasu niż kupując mieszkanie na rynku pierwotnym. W krótkim czasie trzeba mieszkanie wykończyć, wybrać podłogi, kafle do wszystkich pomieszczeń, zamówić drzwi wewnętrzne, kuchnie i armaturę do łazienki.

Koszty remontu mieszkania na rynku pierwotnym są dość duże.

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym możemy przed jego zakupem oszacować koszty ewentualnego remontu i się na niego lepiej przygotować. Jednocześnie nowy właściciel nie jest zmuszony przeprowadzić remont z dnia na dzień, od którego zależy czas wprowadzenia się i zamieszkania.

Biura nieruchomości Gdańsk

Pracownicy biur nieruchomości w Gdańsku i Gdyni mogą doradzić, wybrać i zaproponować najlepsze oferty.

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym najczęściej mamy w zasięgu ręki dość dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Przedszkola, szkoły, galerie handlowe, przystanki komunikacji miejskiej, apteki i przychodnie.

Na nowych osiedlach trzeba czasem dość długo czekać aby taka infrastruktura powstała. Mieszkania na rynku wtórnym nie są mniej atrakcyjne niż te, które można kupić na rynku pierwotnym. Po przeliczeniu wszystkich kosztów i analizie okolicy mogą okazać się dużo lepszą propozycją od mieszkań zlokalizowanych w nowych inwestycjach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij