Mieszkanie w Gdańsku z rynku wtórnego cz.1


  • Ten artykuł to 1 cz. cyklu: Mieszkanie w Gdańsku z rynku wtórnego
  • Zapraszamy do zapoznania się z treścią poprzednich
  • Zobacz inne artykuły opisujące funkcjonowanie pod różnym kątem biura nieruchomości w Gdańsku oraz rynku nieruchomości Gdańsk

Biuro nieruchomości w Gdańsku posiada w swojej ofercie mieszkania i domy zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Agenci nieruchomości doskonale znają lokalny rynek nieruchomości i oferty aktualnie dostępne w sprzedaży. Mieszkania, apartamenty i domy z rynku wtórnego bywają perełkami dla osób szukających unikalnego mieszkania, innego niż większość budowanych obecnie.

Nieruchomości z rynku wtórnego często mają swój charakter, specyficzny klimat i w nowej aranżacji mogą być wspaniałym miejscem do życia. Mieszkania w starszym budownictwie często posiadają piękne zdobienia i wysokie mieszkania. Osoby poszukujące przestrzeni mogą odnaleźć ją w przedwojennych kamienicach. Coraz więcej jest gruntownie wyremontowanych.

Nieruchomości Gdańsk

Wymieniana jest w nich instalacja, aranżuje łazienki, odrestaurowuje zdobienia. Są to miejsca szczególne dla osób ceniących sobie sztukaterie i amatorów charakterystycznego dla takich miejsc klimatu. Mieszkania takie najczęściej nie posiadają windy a schody są dość wysokie.

Wygląd i charakter wyremontowanej, odnowionej kamienicy i jej atmosfera przeważają nad możliwymi niedogodnościami. W ofercie biur nieruchomości znajduje się także mało mieszkań na poddaszu, z charakterystycznymi skosami, starymi belkami i powierzchnią w której często 1/3 nie wlicza się do metrażu mieszkania. Klient otrzymuje duże mieszkanie za niewielkie pieniądze.

Mimo, iż często takie mieszkania znajdują się na ostatnich piętrach budynków zainteresowanie klientów nie słabnie i dość szybko znikają one z bazy ofert. Najczęściej mieszkania na poddaszu są wyjątkowe, każde z nich jest inne, inaczej urządzone i z innymi możliwościami.

Biuro nieruchomości Gdańsk

Znajdują się w nich często ukryte pomieszczenia pełniące rolę schowków garderób czy spiżarni. Zarówno kamienice jak i mieszkania na poddaszu mają pewne mankamenty, takie jak wysokość, ilość schodów do pokonania, często brak windy. Jednak osób poszukujących takich mieszkań to nie zraża i cenią bardziej oryginalność i klimat.

Takich mieszkań nie znajdzie się na rynku wtórnym. Biura nieruchomości z reguły posiadają w ofercie zaledwie kilka takich mieszkań. Dobrze urządzone, w wyremontowanym bloku szybko znajdują swojego właściciela. Kamienice najczęściej znajdują się bardzo blisko centrum Gdańska lub Gdyni przez to zyskują ze względu na lokalizację.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij