Nieruchomości Gdańsk, czyli mieszkać w centrum cz.2


Nie zawsze są tylko same plusy mieszkania w centrum. Jest również sporo minusów. Mieszkanie w takim miejscu często ogranicza lub uniemożliwia dostęp do terenów zielonych. Jeżeli jesteśmy miłośnikami drzew, krzewów, trawników, gdzie w zielonym otoczeniu można spędzić wolny, nie jest to wybór dla nas. Musimy to uwzględnić w wyborze kolejnego nowego mieszkania, ponieważ nie zawsze znajdziemy parki w centrum. To niestety mankament wielu lokalizacji w Polsce. Ważne jest  to szczególnie dla osób w podeszłym wieku i młodych małżeństw z dziećmi. W przypadku seniorów nie tylko lokalizacja ma znaczenie ale również piętro i dostępność windy. Małżeństwa placów zabaw dla dzieci. Dodatkowo jeżeli chcemy mieć widok z okna na tereny zielone, zapewne musimy przygotować się na wyższą cenę metra kwadratowego nieruchomości.

Centrum miasta

Centrum miasta to często hałas, który nie milknie nawet w nocy. Dużo zależy, w którym miejscu zlokalizowane mieszkanie. Faktem jest, że lokalne samorządy ograniczają ruch samochodowy w centrum, przez co można spokojne przespać noc.

biuro nieruchomości Gdańsk

Z ruchem samochodowym pośrednio związane są kwestie tego czym oddychamy. Trzeba również wspomnieć  jakości powietrza. Gdańsk, w przeciwieństwie do większości miast Polski nie ma z tym większego problemu. O ile w innych lokalizacjach wszelkie złe stężenia zanieczyszczeń powietrza kumulują się w centrum, Gdańsk będący sąsiedztwie morza i mający w swoich granicach administracyjnych znaczne połaci lasu sprzyja ekologiczności zarówno środowiska jak i tego czym oddychamy. Gdańsk to najczystsze miasto zarówno pod względem czystości powietrza, jak i jakości wody dostarczanej przez sieć wodno-kanalizacyjną.

Nieruchomości w centrum

Nie oznacza to jednak, że w bezpośredniej okolicy nieruchomości, wąskiej zabudowie kamienic, problem nie będzie występował. Mamy nadzieję, że w końcu rozwiązany zostanie temat ogrzewania mieszkań niskiej jakości opałem, a mieszkania będą sukcesywnie wykupywane, remontowane, modernizowane i wystawiane na sprzedaż.

Mieszkanie w centrum to prestiżowa i dobra lokalizacja ale czy nas to interesuje?  To wartość dodana, sama w sobie, niejako lepszy status społeczny. Pytanie czy to, aż tak istotne dla przeciętnego człowieka? Bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Na te i inne pytania musimy sobie sami odpowiedzieć.

Centrum czy śródmieście to najlepszy wybór dla osoby młodej, chcącej łapać życie i jego atrakcje pełnymi garściami. Zapraszamy do przejrzenia naszych ofert nieruchomości w Gdańsku.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij