ZROBIĘ TO SAM


To najstarsza metoda na rynku i jest ona stosowana w naszym kraju w wielu dziedzinach życia. Trzeba przyznać, że 20-30 lat temu była bardzo skuteczna, ponieważ brakowało nam wszystkiego a szczególnie specjalistów w konkretnych dziedzinach aktywności życiowych. Byliśmy skazani na wykonywanie wielu czynności, które nie były nawet w kręgu naszego zainteresowania lub po prostu się na tym nie znaliśmy, bo nie było innego wyjścia. Sami naprawialiśmy samochody, komputery, budowaliśmy domy itd.

Czy udało się nam wszystko zrobić dobrze? Czy nie ponieśliśmy strat czasu i pieniędzy związanych z brakiem wiedzy i doświadczenia?

W zakresie sprzedaży nieruchomości działania w tej metodzie dzisiaj wyglądają następująco:

  • osoba sprzedająca nieruchomość ustala cenę ofertową na bazie sprawdzenia cen ofertowych nieruchomości w najbliższej lokalizacji, dodając do tego jakąś górkę na negocjacje (pamiętajmy, że ci, którzy wystawili swoje oferty, zrobili dokładnie tak samo, również dodali górki do negocjacji), często też stosowana jest metoda tak zwanego barometru sąsiedzkiego: „a bo sąsiad sprzedał za tyle ……….”
  • robi amatorskie zdjęcia nieruchomości
  • wystawia ofertę na portalach z ogłoszeniami nieruchomości, decydując się zazwyczaj na portale jak najtańsze a najlepiej darmowe, które zapewniają dotarcie do osób, które szukają okazji lub tanich nieruchomości.
  • w momencie kiedy zjawia się klient, nieruchomość zostaje sprzedana.

Trzeba pamiętać, że same podanie sobie dłoni i przybicie ceny sprzedaży nieruchomości to nie koniec transakcji: ktoś musi przygotować umowę przedwstępną, zebrać papiery do umowy przyrzeczonej, a na końcu odpowiednio przekazać nieruchomość, ponownie wypełniając odpowiednie dokumenty zdawczo-odbiorcze.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij