Gdańsk nieruchomości – ceny cz. 1


Własne lokum to marzenie wielu Polaków. Gdańsk jest szóstym miastem pod względem liczby ludności w Polsce. Bez wątpienia posiada wysoko rozbudowaną infrastrukturę oraz rynek usług. Bezsprzecznie Gdańsk jest jednym z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji do zamieszkania w naszym kraju.

Jaką kwotę agent nieruchomości poda nam za metr kwadratowy mieszkania w tym mieście oraz jak sytuacja na rynku prezentowała się na przestrzeni ostatniego roku? O tym w dalszej części artykułu.

Ceny wciąż rosną

Inne ceny usłyszały osoby, które poszukiwały mieszkania na rynku wtórnym i odwiedzały biuro nieruchomości na początku roku 2019. Rynek oferował wówczas ceny za metr kwadratowy mieszczące się w granicach około 7200 złotych. Chcąc skorzystać z tak atrakcyjnej ceny, należało się jednak spieszyć. Ponieważ już w lutym trzeba było liczyć się ze wzrostem cen o około 200 złotych za każdy metry kwadratowy powierzchni mieszkalnej.

biuro nieruchomości Gdańsk
biuro nieruchomości Gdańsk

Zanotowana w drugim miesiącu 2019 podwyżka utrzymywała się w miarę stabilnie na przestrzeni pierwszego kwartału ubiegłego roku. Jednak lipiec przyniósł już nowe, wyższe ceny mieszkań, tym razem wynoszące 7800 złotych za metr kwadratowy. Kolejne miesiące konsekwentnie wiązały się z następnymi podwyżkami w cenach nieruchomości na rynku wtórnym. Sytuacja taka sprawiła, że każda agencja nieruchomości w Gdańsku, dla swoich klientów w grudniu mogła zaoferować wyższą średnią cenę rynkową. Za metr kwadratowy mieszkania z drugiej ręki można było zaoferować kwotę wynoszącą niemal 8000 złotych za metr kwadratowy.

Nowe podwyżki

Sytuacja na rynku mieszkań z rynku wtórnego w nowym roku nie jest lepsza. Obecnie agent nieruchomości może dla przyszłych nabywców zaproponować cenę za metr wynosząca średnio 8050 zł. Dlatego zakup nawet kawalerki w Gdańsku staje dużym wydatkiem, zwłaszcza dla młodych osób.

Obserwowane w ostatnich latach i wciąż utrzymujące się tendencje wzrostowe na rynku wtórnym nieruchomości to konsekwencja wielu czynników, a kilka z nich przedstawimy w kolejnym artykule.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij