Gdańsk nieruchomości – ceny cz. 1


Własne lokum to marzenie wielu Polaków. Gdańsk jako szóste miasto pod względem liczby ludności w Polsce. Posiada wysoko rozbudowaną infrastrukturę oraz rynek usług, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji do zamieszkania w naszym kraju.

Jaką kwotę agent nieruchomości poda nam za metr kwadratowy mieszkania w tym mieście oraz jak sytuacja na rynku prezentowała się na przestrzeni ostatniego roku? O tym w dalszej części artykułu.

Ceny wciąż rosną

Osoby poszukujące mieszkań na rynku wtórnym i odwiedzały biuro nieruchomości na początku roku 2019. Rynek oferował ceny za metr kwadratowy mieszczące się w granicach około 7200 złotych. Chcąc skorzystać z tak atrakcyjnej ceny, należało się jednak spieszyć. Już w lutym trzeba było liczyć się ze wzrostem ceny o około 200 złotych za każdy metry kwadratowy powierzchni mieszkalnej.

Zanotowana w drugim miesiącu 2019 podwyżka utrzymywała się w miarę stabilnie na przestrzeni pierwszego kwartały ubiegłego roku. Jednak lipiec przyniósł już nowe, wyższe ceny mieszkań, tym razem wynoszące 7800 złotych za metr kwadratowy. Kolejne miesiące konsekwentnie wiązały się z następnymi podwyżkami w cenach nieruchomości na rynku wtórnym. Sytuacja ta sprawiła, że każda agencja nieruchomości w Gdańsku, dla swoich klientów w grudniu mogła zaoferować wyższą średnią cenę rynkową. Za metr kwadratowy lokum z drugiej ręki wynoszącą niemal 8000 złotych.

Nowe podwyżki

Sytuacja na rynku mieszkań z drugiej ręki w nowym roku nie ma się jednak wcale lepiej. Obecnie agent nieruchomości może dla przyszłych nabywców zaproponować cenę za metr wynosząca średnio 8050 zł, co sprawia, że zakup nawet kawalerki w Gdańsku staje się nie lada wydatkiem, zwłaszcza dla młodych osób.

Obserwowane w ostatnich latach i wciąż utrzymujące się tendencje wzrostowe na rynku wtórnym nieruchomości to konsekwencja wielu czynników, a kilka z nich przedstawimy w kolejnym artykule.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij