Biuro nieruchomości w Gdańsku – najem okazjonalny cz.3


W trzeciej części kontynuujemy temat najmu okazjonalnego.

  • Ten artykuł to 3 cz. cyklu: Pomoc biura nieruchomości w Gdańsku w najmie okazjonalnym
  • Zapraszamy do zapoznania się z treścią poprzednich
  • Zobacz inne artykuły opisujące funkcjonowanie pod różnym kątem biura nieruchomości w Gdańsku oraz rynku nieruchomości Gdańsk

Biuro nieruchomości pomaga w przygotowaniu umowy najmu, oświadczeń.

Umawia z właścicielem nieruchomości na obejrzenie mieszkania lub dysponując kluczami samodzielnie prezentuje mieszkanie. Ustala termin wizyty u notariusza i doprowadza do przygotowania oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się przez najemcę egzekucji oraz o zobowiązaniu się do opróżnienia i wydania lokalu w formie aktu notarialnego.

Kiedy zostaną przygotowane umowy i oświadczenia, najemca zaczyna mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu.

W trakcie wynajmu okazuje się, że trzeba z nim rozwiązać umowę wcześniej niż było to przewidziane.

Nieruchomości Gdańsk

Można to zrobić tylko w kilku jasno określonych sytuacjach. Umowę okazjonalną można rozwiązać w przypadku gdy:

  1. lokator korzysta z mieszkania w sposób, który jest niezgodny z umową, dopuszcza do powstania w lokalu szkód, wykracza przeciwko porządkowi domowemu itp., a po otrzymaniu od wynajmującego pisemnego upomnienia kontynuuje te działania;
  2. lokator przez 3 okresy płatności nie uregulował czynszu lub innych opłat, a następnie – po pisemnym oświadczeniu wynajmującego o zamiarze wypowiedzenia umowy i wyznaczeniu dodatkowego miesiąca na uregulowanie należności – wciąż tego nie zrobił;
  3. bez zgody właściciela lokator podnajął bądź wynajął mieszkanie lub jego część;
  4. najemca podczas trwania umowy stracił możliwość ewentualnego przeprowadzenia się do zastępczego lokalu i nie dostarczył kolejnego oświadczenia ze wskazaniem nowego miejsca, w którym mógłby zamieszkać.
biuro nieruchomości Gdańsk
biuro nieruchomosci Gdansk

Z powyższego wynika, że lokatorowi można skrócić okres wynajmu tylko i wyłącznie w określonych przypadkach. Dzięki temu uczciwi najemcy nie muszą obawiać się utraty mieszkania z dnia na dzień.

Dzięki takiej umowie również właściciel mieszkania może czuć się bezpiecznie.

Najem okazjonalny w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Coraz rzadziej można znaleźć oferty na wynajem długookresowy na starych zasadach. Prawo lokatorskie chroniące zbyt mocno lokatorów prywatnych nieruchomości nieco skomplikowało procedurę dla najemców.

Biuro nieruchomości Gdańsk

Nie zawsze najemca może wskazać lokal, do którego może się wyprowadzić, potrzebuje do tego oświadczenia właściciela nieruchomości. Jeżeli nie ma takiego lokalu niestety nie będzie mógł podpisać umowy na najem okazjonalny. Wyeliminowało to z rynku uczciwych najemców, którzy nie mogą takiego adresu wskazać.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij