Biuro nieruchomości w Gdańsku – najem okazjonalny cz.2


  • Ten artykuł to 2 cz. cyklu: Pomoc biura nieruchomości w Gdańsku w najmie okazjonalnym
  • Zapraszamy do zapoznania się z treścią poprzednich
  • Zobacz inne artykuły opisujące funkcjonowanie pod różnym kątem biura nieruchomości w Gdańsku oraz rynku nieruchomości Gdańsk

Kontynuując temat najmu okazjonalnego nieruchomości warto przypomnieć. Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się przez najemcę egzekucji oraz o zobowiązaniu się do opróżnienia i wydania lokalu w terminie, który zostanie wyznaczony w żądaniu egzekucyjnym powinno być sporządzone w formie aktu notarialnego. 

Następnie najemca przekazuje wynajmującemu nieruchomość komplet dokumentów.

Od dnia rozpoczęcia najmu właściciel mieszkania ma 14 dni na zgłoszenie zawarcia umowy najmu okazjonalnego do urzędu skarbowego. Bez wątpienia najemca powinien mieć wgląd do potwierdzenia, że wynajmujący dokonał tego zgłoszenia.

nieruchomosci gdansk
nieruchomosci gdansk

Biuro nieruchomości może pomóc w załatwieniu wszystkich formalności i przygotowaniu dokumentów.

Właściciele nieruchomości często powierzają cały proces związany z przygotowaniem dokumentów na najem okazjonalny agentowi nieruchomości z profesjonalnego…

biura nieruchomości w Gdańsku.

Umowę najmu okazjonalnego zawiera się na czas określony, nie dłuższy niż 10 lat.  Warto pamiętać, że najem okazjonalny dotyczy wyłącznie tych nieruchomości, które przeznaczone są do celów mieszkalnych.

Korzystając z tego trybu nie wynajmiemy  na przykład lokalu usługowego. Z umów najmu okazjonalnego nie mogą też korzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą polegającą na wynajmowaniu nieruchomości. Najem okazjonalny jest możliwy tylko przez osoby prywatne.

Najem okazjonalny jest bezpieczny dla właściciela nieruchomości.

Zdarzają się bowiem nieuczciwi najemcy, którzy wykorzystują znowelizowane prawo lokatorskie. Nie opłacają czynszu, mediów i nie chcą się wyprowadzić. Właściciel mieszkania wówczas ma utrudnioną drogę do pozbycia się nieuczciwych lokatorów.

Nieruchomości Gdańsk

Dla uczciwych najemców najem okazjonalny niczym nie różni się od zwykłego wynajmu. Wskazany w oświadczeniu adres jest istotny tylko wówczas gdy lokator nie będzie chciał opuścić zajmowanego mieszkania kiedy skończyła się umowa najmu lub nie wywiązuje się z jej warunków.

Biuro nieruchomości jest na bieżąco z przepisami w tym zakresie i zgodnie z nimi wspiera właściciela nieruchomości w całym procesie wynajmu. Może także znaleźć najemcę do oferowanego mieszkania.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij