Biuro nieruchomości Gdańsk cz.3


Nie ma innej możliwości – pośrednik z biura nieruchomości w Gdańsku doskonale orientuje się w specyfice rynku nieruchomości. Przede wszystkim zna się na tym, co najbardziej interesuje potencjalnych klientów czyli mieszkaniach i domach. Nieznajomość rynku oznacza brak wiarygodności, brak transakcji, a w rezultacie brak przychodów czyli zachwianie podstawami funkcjonowania podmiotu gospodarczego jakim jest biuro nieruchomości. Agent nieruchomości doskonale orientuje się w mocnych i słabych lokalizacjach w Trójmieście, wychodząc oczywiście na przeciw oczekiwaniom klienta.

Mieszkania Gdańsk

Na świecie i w kraju mamy pewne schematy. Określone dzielnice Nowego Jorku, Berlina, Londynu, które mają dobrą lub złą opinię. Znajdują się tam tańsze nieruchomości, najczęściej zamieszkują je osoby o niższych dochodach. W takich dzielnicach często wskaźniki przestępczości są nieco wyższe. Większym problemem niż różnice cen mieszkań są jednak utrzymujące się do dziś rozwarstwienie społeczne. Urodzeni w mniej popularnych dzielnicach mają dostęp do niższego poziomu edukacji i ochrony zdrowia. Odzwierciedleniem takiej sytuacji są ceny mieszkań – czasem nawet o kilkadziesiąt procent za metr kwadratowy niższe niż w innych dzielnicach.

biuro nieruchomości Gdańsk
biuro nieruchomości Gdańsk

Agent nieruchomości znający miasto, wie w jakich dzielnicach lepiej a w jakich gorzej się mieszka. Posiadając taką wiedzę łatwiej wynegocjować dla klienta przez biuro nieruchomości uczciwą cenę. Dobrze jest tą wiedzę rozciągnąć na dalekie przedmieścia lub okoliczne miejscowości. Może się bowiem paradoksalnie okazać, że za cenę kawalerki w centrum, można kupić duże mieszkanie w dalszych dzielnicach. Natomiast za duże mieszkanie – dom na przedmieściach.

Agencja nieruchomości Gdańsk

Biuro nieruchomości skrupulatnie weryfikuje oferty. Ponieważ doświadczony pośrednik wie o co pytać. Jakie uzyskać informacje aby otrzymać pełny obraz nieruchomości. Zdarza się, że sprzedający nie informują kupca o wadach technicznych nieruchomości.

Po zakupie mieszkania okazuje się, że za meblami znajdujemy popękane ściany. Często przy słabej wentylacji przy oknach wychodzi  grzyb. Dodatkowo nieodpowiednia izolacja lub jej brak prowadzić może do zawilgocenia lub przemarzania pomieszczeń. Przed sprzedażą właściciel przygotowując nieruchomość do sprzedaży mógł zmyć i zamalować pleśń na ścianach. Alergicy uczuleni na pleść i grzyby odczują ją nieco wcześniej zanim wyjdzie na ścianach. Oprócz wad fizycznych mogą być także wady prawne..

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij