Biuro nieruchomości Gdańsk cz.3


Nie ma innej możliwości – pośrednik z biura nieruchomości w Gdańsku musi się doskonale orientować w specyfice rynku nieruchomości. Przede wszystkim mówmy tu o tym co najbardziej interesuje potencjalnych klientów czyli mieszkaniach i domach. Proste przełożenie, ponieważ nieznajomość rynku oznacza brak wiarygodności, brak transakcji, a w rezultacie brak przychodów czyli zachwianie podstawami funkcjonowania podmiotu gospodarczego jakim jest biuro nieruchomości. Agent nieruchomości powinien obowiązkowo orientować się w mocnych i słabych lokalizacjach w Trójmieście, wychodząc oczywiście na przeciw oczekiwaniom klienta.

Ceny mieszkań Gdańsk

Na świecie i w kraju mamy pewne schematy. Określone dzielnice Nowego Jorku, Berlina, Londynu mają łatkę tych niezbyt popularnych. Znajdują się tam tańsze nieruchomości, zamieszkują je ludzi o niższych dochodach, również wskaźniki przestępczości są tam nieco wyższe. Większym problemem niż różnice cen mieszkań są jednak utrzymujące się do dziś rozwarstwienie społeczne. Urodzeni w mniej popularnych dzielnicach mają dostęp do niższego poziomu edukacji i ochrony zdrowia, są bardziej narażeni na przestępczość i nie mające za wiele ambicji otoczenie. Odzwierciedleniem tego są ceny mieszkań – czasem są nawet o kilkadziesiąt procent za metr niższe niż w innych dzielnicach.

Lokalizacja nieruchomości

W takim kontekście właśnie trzeba rozpatrywać dogłębną znajomość plusów i minusów danych miejsc, by wynegocjować jak najlepsze warunki dla reprezentowanego przez biuro nieruchomości klienta. Dobrze jest  tą wiedzę rozciągnąć na dalekie przedmieścia lub okoliczne miejscowości. Może się bowiem paradoksalnie okazać, że za cenę kawalerki w centrum, można kupić duże mieszkanie w dalszych dzielnicach. Natomiast za duże mieszkanie – dom na przedmieściach.

Weryfikacja nieruchomości

Biuro nieruchomości powinno wykazać się skrupulatnością w weryfikacji ofert. Pośrednik musi wiedzieć o co pytać, co należny drążyć w temacie oferty, a co nie zostało dopowiedziane. Zdarza się, że sprzedający nie informują kupca o wadach technicznych nieruchomości.

Po zakupie mieszkania okazuje się, że za meblami znajdujemy popękane ściany. Często przy słabej wentylacji przy oknach wychodzi  grzyb. Mowa tu zarówno o wadach fizycznych, ponieważ są również wady prawne. Do pierwszych można zaliczyć m.in. nieodpowiednią izolację lub jej brak prowadzący do zawilgocenia lub przemarzania pomieszczeń, zmycie i zmalowanie pleśni na ścianach tuż przed wystawieniem ogłoszenia lub sprzedawca celowo nie poinformuje kupującego o innych wadach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij