Agencja nieruchomości Gdańsk czyli kawalerka na sprzedaż


Młodzi ludzie szukający mieszkania na sprzedaż lub wynajem w Gdańsku lub Gdyni bardzo często ze względów finansowych decydują się na mieszkanie o bardzo małym metrażu. Są to zazwyczaj kawalerki lub małe mieszkania dwupokojowe do około 30 metrów kwadratowych.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie takimi mieszkaniami bardzo szybko znikają one z bazy ofert

agencji nieruchomości w Gdańsku.

Klienci często podpisują umowy pośrednictwa na znalezienie ciekawej oferty. Chcą mieć pewność, że jak taka oferta trafi do systemu sprzedaży zostaną szybko o niej poinformowani. Jak urządzić tak małe mieszkanie, aby dało się w nim swobodnie funkcjonować?

Aranżacja wnętrza w przypadku tak małej powierzchni jest dużym wyzwaniem. Warto zaplanować i rozrysować to na kartce papieru zanim zakupi się meble w sklepie. Do tak małego mieszkania warto wybrać meble o małych rozmiarach, aby nie zagracały przestrzeni. Istotna jest także kolorystyka i oświetlenie. Biel, jasne odcienie beżu czy szarości, pastele optycznie powiększą wnętrze.

agencja nieruchomości Gdańsk
agencja nieruchomości Gdańsk

W małych wnętrzach lepiej zrezygnować z firan i zasłon, wpadnie przez nie do wnętrza mniej światła i optycznie zmniejszą powierzchnię mieszkania. Lepiej zamontować żaluzje lub rolety, w świetle okna. W dzień, kiedy w mieszkaniu jest najwięcej światła można je całkowicie podnieść do góry i odsłonić całe okno.

Jasny kolor mebli, szkło i lustra spowodują, że mieszkanie wyda nam się większe i bardziej eleganckie. Szczególnie meble z połyskiem dodadzą blasku i czystości. Mieszkanie nawet tak małe jak kawalerka dobrze podzielić na strefy. Strefę odpoczynku można oddzielić od strefy przeznaczonej do pracy.

Agencja nieruchomości Gdańsk

Można to zrobić poprzez postawienie lekkich ścianek lub odpowiednie rozstawienie mebli. Ważne, aby w mieszkaniu zachować kolorystykę i aby każda jego część do siebie pasowała.  Różne style na tak małej powierzchni mieszkania mogą je przytłoczyć.

W małym mieszkaniu najczęściej jest także mała łazienka. Można ją powiększyć wykorzystując do tego lustra. Optycznie powiększą nawet najmniejsze pomieszczenie. Na ścianach i podłodze dobrze położyć nieco mniejsze płytki, duże spowodują, że widoczna będzie jej mała powierzchnia. Meble dobrze, aby były jasne i niewielkich rozmiarów.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij