Biuro nieruchomości Gdańsk, a WT2021 cz.2


Biuro nieruchomości Gdańsk, a WT2021 cz.2

Biuro nieruchomości w Gdańsku oferuje swoim klientom ciekawe oferty sprzedaży mieszkań. Obecnie można je kupić w atrakcyjnych cenach. Zmiany w przepisach budowlanych spowodują, że cena mieszkań znacznie wzrośnie. Niewielu będzie na nie stać. Bardzo wysoka cena mieszkania za metr kwadratowy i minimalny 20% wkład własny znacznie ograniczą możliwości zakupu własnego mieszkania.

Nieruchomości Gdańsk

Banki dość skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową klientów. Ważna jest branża, w której pracuje przyszły kredytobiorca i jego sytuacja rodzinna. Ceny mieszkań niebawem znacznie wzrosną. Na początku na rynku pierwotnym z czasem także na rynku wtórnym. Obowiązujące od stycznia 2021 roku nowe przepisy WT2021 bez wątpienia wpłyną na budowę nowych inwestycji. Nowe domy muszą być skuteczniej izolowane. Możliwe będzie to poprzez zwiększenie grubości materiału izolacyjnego lub zastosowanie materiałów o lepszej jakości. Deklarowana przez producenta wartość współczynnika przewodzenia ciepła (lambda) powinna być jak najmniejsza. Taki materiał lepiej izoluje, a dzięki temu grubość ocieplenia może być mniejsza.

Mieszkania będą cieplejsze i energooszczędne. Powinny obniżyć się rachunki, szczególnie za ogrzewanie. Coraz częściej w biurze nieruchomości w Gdańsku możemy znaleźć ciekawe oferty takich mieszkań. Nowe inwestycje spełniać muszą warunki budynków energooszczędnych. Poprzez zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej i połączenie jej z zasilaniem energią ekologiczną (neutralną dla środowiska) dla systemów ogrzewania i wentylacji uzyska się najlepsze efekty. Samo zaizolowanie nie zda egzaminu.

Nieruchomości Gdańsk

Aby osiągnąć założenia WT 2021 trzeba będzie postawić na urządzenia korzystające z energii odnawialnej. Tylko one pozwolą obniżyć zużycie energii pierwotnej zgodnej z wymaganiami warunków technicznych 2021. Warto przy tym zauważyć, że standardów tych nie spełnią kotły na węgiel. Nowe normy trudno będzie także osiągnąć nawet przy ogrzewaniu olejowym, czy gazowym (również dla kotłów najnowszej generacji).

Obecnie w ofercie biura nieruchomości znajdują się mieszkania energooszczędne. Najczęściej ich cena jest zdecydowanie wyższa od mieszkań i domów budowanych metodami tradycyjnymi według poprzednio obowiązujących norm technicznych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij